RK “Konjuh” – RK “Gradačac” 30:22 (15:11)

Nakon više od 5 mjeseci ekipa RK „Gradačac“ u subotu je u gostima odigrala svoju prvu pripremnu utakmicu protiv ekipe RK „Konjuh“ Živinice.

Ovo je bio prvi meč u novom sastavu i prilika da trener Dado Doborac dobije sliku o trenutnom stanju ekipe.

RK „Gradačac“ bolje je započeo susret. Poveli su rezultatom 1:4, ali iskusni domaćini se vraćaju u rezultatski egal. Sve do 26. minute meča igralo se gol za gol, kada se domaćin nakon nekoliko grešaka gostujuće ekipe odmiče na visokih 15:11. Slična situacija dešava se i u drugom poluvremenu. Gosti su se nekoliko puta približili domaćinu, ali spretnija i iskusnija ekipa RK „Konjuh“ odlazi na kraju na visokih 8 golova razlike.

U svojoj prvoj pripremnoj utakmici, ekipa RK „Gradačac“ promašila je i tri sedmerca, te napravila više od 12 tehničkih grešaka.

Druga pripremna utakmica kluba igra se u srijedu, kada RK „Gradačac“ gostuje u Gračanici protiv ekipe RK „Gračanica“